سبک های سالن پزیرایی

1) سبک مدرن :

اگر چیزهای ساده و شیک برای شما جالب است ، طراحی مدرن برای شما است.این سبک با الهام گرفتن از سبکی از اوایل قرن بیشتم آغاز شد .طرح های شیک ، ساده و ظاهری موقر که می توان در چند کلمه این سبک را تعریف کند. هدف از طراحی به سبک مدرن سادگی در عین زیبایی و خاص بودن است. در فرم های سبک مدرن خطوط مشخص و مستقیم طرح ها را می بینید که دارای پالت رنگی ساده نیز می باشد. به اندازه کافی کودک دوستانه است، با این حال ممکن است کمی برای فرزند شما خسته کننده باشد چرا که معمولا همه چیز ساده است. به راحتی قابل تمیزکردن است و می توانید خودتان به سادگی این کار را انجام دهید.

living01

2) سبک معاصر:

اغلب این سبک دکوراسیون داخلی با سبک مدرن اشتباه گرفته می شود. اما دارای تفاوت هایی با سبک مدرن است. در این سبک معمولا فرم های خمیده بیشتر است و در عین حال نمی توانید این سبک را به عنوان یک سبک مشخص تعریف کنید. در واقع طراحی دکوراسیون داخلی معاصر طراحی آزاد و سیالی دارد. اگر به مبلمان با یک سبک خوب علاقمند هستید که زیاد از مد افتاده نباشد در عین حال کمی هم کلاسیک باشد، این سبک طراحی داخلی برای شما ساخته شده است. در این طراحی دکوراسیون ، چیدمان و ظاهر مبلمان برای صاحبخانه طراحی شده است و یک زندگی آسان و راحت را فراهم می کند. بیشتر طراحان داخلی امروزه به این سبک گرایش دارند . برای کودکان شما تقریبا ایمن و آسان است . این سبک به راحتی قابل نظافت است و میتوانید خودتان از عهده کار بربیایید.

living02
living03

3) سبک سنتی :

اگر سنتی بودن ، گرما و حرارت را دوست دارید. این سبک مناسب شما است. همچنین ممکن است که جنبه خلاقانه فرهنگ شما برایتان جذاب باشد و دلتان بخواهد جایی در خانه شما داشته باشد. این سبک دنیایی از آثار و صنایع دستی با نقش و نگارهای پرجزئیات است. شما انواع کارهای چوبی پرتزئین ، صنایع دستی ، حکاکی ، رنگ های زنده ، پرده های رنگارنگ و انواع مدل های اکسسوری را مشاهده خواهید کرد. در حالی که اکثر بخش های دکوراسیون سبک سنتی می تواند توسط خود شما و کمک خانه انجام گیرد ، برخی از اکسسوری ها و مبلمان ممکن است به تلاش بیشتری برای تمیزکردن داشته باشد. ممکن است  یک نفر چهارچشمی لازم باشد اطراف بعضی از جزئیات پرکار مبلمان و وسایل مراقب بچه ها باشد. اما به طور کلی امن است و بسیاری از خانواده ها این سبک را پذیرفته اند. بچه ها هم ممکن است از تنوع و خلاقیت این سبک لذت ببرند.

living04
living05

4) سبک کلاسیک :

اگر شما فضاهای داخلی ای را دوست دارید که سلطنتی باشد، این سبک، سبکی است که می توانید انتخاب کنید. سبک طراحی کلاسیک با لایه هایی از پیچیدگی، آنتیک بودن و تقارن در سایه های رنگی روشن به نمایش گذاشته می شود. این سبک  حالت شاهانه دارد و یادآور زندگی سلطنتی و پادشاهی دارد بنابراین دکوراسیون پرزرق و برق و خیره کننده ای دارد. در عین حال که ممکن است بچه ها از احساس سلطنتی ای که این سبک برای فضای داخلی خانه به ارمغان می آورد د لذت ببرند ، با این حال این سبک اصلا سبک دوستدار کودک نیست چرا که دارای انواع جزئیات ظریف و پیچیده است. ز آنجایی که عناصر و مبلمان این سبک کلاسیک دارای حکاکی و شکاف هایی با خطوط منحنی است ، به صورت منظم نیاز به تمیز کردن دارد. بسته به این که چه نوع پارچه ای برای مبلمان و صندلی ها انتخاب کرده باشید ، ممکن است تمیز کردن آنها به مهارت و یا ترفند خاصی نیاز داشته باشد. بنابراین در این سبک دکوراسیون داخلی ممکن است به خدمات تمیزکار متخصص احتیاج داشته باشید.

living06

5) سبک روستیک :

اگر شما علاقمند به ظاهر طبیعی و حال و هوای خام متریال طبیعی دارید ، این سبک برای شما است. از نظر بسیاری از افراد این سبک گرم و دنج است. سبک روستیک از طبیعت الهام گرفته است. با اکسسوری ها و دکوری هایی که دارای ظاهر طبیعی هستند به نمایش گذاشته می شود. تیرهای چوبی نمایان بارزترین عنصر سبک روستایی است که بر روی سقف به چشم می خورد. دیوارهای سنگی در معرض دید و الوارهای چوب در گوشه و کنار این سبک در طراحی داخلی دیده می شوند. کودکان احتمالا از ظاهر طبیعی فضای داخلی خانه خوششان می آید. اما لازم است وسایلی را انتخاب نمایید که دارای گوشه ها و لبه های نرم باشید تا باعث آسیب نشود. به خاطر ظاهر پرداخت نشده ای که بسیار از عناصر مبلمان و اکسسوری ها دارد ممکن است دارای خلل و فرج هایی باشد که نیاز به تمیزکردن ماهرانه دارد. اما چیزی نیست که خودتان به کمک افراد خانه از پس آن برنیایید. در هر حال نیاز به تمیزکار متخصص وجود ندارد.

living08

6) سبک تلفیقی :

اگر بین چند سبک مردد هستید این سبک برای شما بهترین گزینه است . در این سبک دست شما برای انتخاب لوازم مورد علاقه تان از سبک های مختلف باز خواهد بود و میتوانید ترکیبی از آن ها را به زیبایی در کنار هم داشته باشید . از لحاظ نگهداری و سازگاری با کودکان هم بسته به انتخاب هایتان متغییر خواهد بود .

living10
living11