سبک های آشپزخانه

برای دکوراسیون آشپزخانه در سراسر دنیا سبک های گوناگونی ارائه شده است که ما در این مطلب خلاصه ای از پر طرفدار ترین ها و مهم ترین ها را به شما معرفی میکنیم .

1) سبک مدرن :

اگرزیبایی را همراه با سادگی میپسندید این سبک مناسب شماست. سبک مدرن با داشتن کابینت های بدون قاب ودسته ، با درب هایی که در آنها از پانلهای تخت استفاده شده و همچنین لوازم براق و عدم وجود تزئینات اضافه فضای سرد ومنظمی را رقم میزند  . اگرچه این سبک به دلیل استفاده از رنگ های روشنی مانند سفید و نقره ای برای کودکان خسته کننده است اما به دلیل سادگی در تمیزکردن و نگهداری بزرگسالان را راضی نگه خواهد داشت .

kitchen 02

2) سبک معاصر :

این سبک شبیه به سبک مدرن به نظر میرسد اما با این تفاوت که دستتان را برای استفاده از لوازم جدید تر باز گذاشته است ؛ همراه با مد حرکت میکند که این ویژگی این سبک را برای دوست داران مد مناسب ساخته . در واقع در این سبک ترکیبی از سبک های مدرن و کلاسیک را خواهیم داشت . نگهداری از آن آسان بوده و به نسبت سبک مدرن برای کودکان محیط شاد تری را تداعی می کند .

kitchen03
kitchen04

3) سبک سنتی :

در این سبک تمرکز برجزئیات و استفاده از مصالح طبیعی از جمله چوب ، سنگ ، کابینت های لعاب کاری شده که ترکیبی از چوب و شیشه هستند و صنایع دستی مناسب هر فرهنگ را می توان دید. رنگبندی شاد و پالت رنگی آزاد آن محیط دلنشینی را برای افراد خانواده به خصوص کودکان فراهم میکند . نگهداری از آن به دلیل وجود لوازم ریز و متنوع کمی سخت خواهد بود اما اگر دوستدار محیط های گرم و دنج هستید برای شما گزینه مناسبی می باشد.

kitchen05

4) سبک کلاسیک :

اگر دوست دار محیط های سلطنتی و پرزرق و برق هستید  این سبک مناسب شما است چرا که در آن از کابینت بندی هایی با طرح های سلطنتی و پالت رنگی روشن  و همچنین لوازم ریز و آنتیک استفاده می شود . نگهداری از آن به دلیل ریزه کاری ها و کنده کاری ها کمی سخت به نظر می آید اما برای افراد خانواده فضای خسته کننده ای نخواهد بود .

kitchen05
kitchen06

5) سبک روستیک :

این سبک برای افرادی که دلباخته محیط های روستایی و لوازم طبیعی و دستی هستند مناسب می باشد . الوار، دیوارهای سنگی و لوازم چوبی و دست ساز، همچنین کابینت های ساده با رنگ های قهوه ای و کرم ویژگی های این سبک هستند .نگهداری از آن نیاز به تخصص خاصی ندارد و به دلیل دنجی و راحتی آن برای همه افراد حتی کودکان خوشایند میباشد .

kitchen07

6) سبک تلفیقی :

این سبک همانطور که از نام آن پیداست ترکیبی از سبک های دیگر میباشد . دستتان برای انتخاب مورد علاقه هایتان باز خواهد بود و اگر قواعد ترکیب کردن لوازم را بدانید محیط دلنشین و رضایت بخشی را خواهید داشت . انتخاب متریال بستگی به خودتان خواهد داشت و برای کودکان و سایر افراد خانواده محیط امن و راحتی را ایجاد خواهد  کرد . نگهداری از آن بسته به لوازم انتخابی سخت یا آسان خواهد بود.

kitchen08
kitchen09
kitchen10