اتاق خواب

سبک های مختلف دکوراسیون اتاق خواب ؛ 

امروزه طرح‌ها و دیزاین‌های زیاد فوق العاده ای برای اتاق خواب ها وجود دارد. شما می‌توانید آن ها را در هر جا ببنید به ویژه از طریق تکنولوژی روز یعنی اینترنت.

اتاق خواب فضایی از خانه نیست که بتوان از آن چشم پوشی کرد و طراحی آن را به بعد موکول کرد، چرا که اتاق خواب باید خلوتگاه وفضای آرامش بخش شما باشد که به دور از اضطراب ها و تنش‌های کار و فعالیت‌های روزانه است.

اگر در فکر نوسازی و تغییر دکوراسیون اتاق خواب خود هستید تصاویر زیر می‌توانند شما را در طراحی فضایی زیباتر و آرامش بخش تر کمک کنند.

اتاق خواب مدرن 

زیبایی در کنار خلوت بودن حس آرامش را در اتاق خواب شما به ارمغان می آورد. بنابراین دو مورد از نکات مهم در این سبک که باید رعایت شوند ، به کار بردن لوازم ضروری و استفاده از رنگ های خنثی است.

در این سبک تخت خواب ، کمدها و میزآرایش خود را هماهنگ انتخاب کنید و و در انتخاب پرده پنجره ها ، از طرح های ساده و شیک استفاده کنید.

اتاق خواب به سبک روستیک

کی از سبک هایی که امروزه دوباره در طراحی داخلی  محبوب شده است سبک روستیک است.این سبک مناسب افرادی است که در شهرهای مدرن زندگی می کنند اما می خواهند طبیعت را به محیط زندگی خود بیاورند. درواقع این سبک از مزارع و خانه های روستایی الهام گرفته شده.از ویژگی های این سبک می توان به استفاده از پنل های چوبی به جای رنگ و کاغذ دیواری دیوار ، پارچه های قدیمی ، تخت خواب سایبان دار ، تخت خواب فلزی ، رنگ سفید و به طور کلی چوب هایی با رنگ روشن و رنگ های گرم اشاره کرد.

اتاق خواب به سبک فرانسوی

این سبک مناسب افرادی است که به لوازم چوبی سفید ، فرش های ابریشمی ، پارچه های ابریشمی و به طور کلی به وسایل لوکس و آنتیک علاقه دارند.

سفید و کم رنگ بودن این اتاق خواب ها از مهم ترین عناصر در این طراحی است.همچنین نور این اتاق ها نوری ملایم است.

اتاق خواب به سبک نواحی گرمسیری

اگر به دنبال اتاق خوابی هستید که حس آرامش و آسودگی را چه درشب و چه در روزبرای شما ایجاد کند بازسازی اتاقتان به این سبک بسیار مناسب است.

می توان با کاغذ دیواری و یا نقاشی برگ های پهن بر روی دیوار ،انتخاب پارچه ی پرده و روتختی با طرح برگ درخت نخل و نصب قاب هایی از برگ خشک شده بر روی دیوار ، این سبک را در اتاق خواب ها اجرا کرد.

رنگ های به کار برده شده در این سبک عموما رنگ های طبیعی و روشن هستند که از جمله آن ها می توان به رنگ سفید خاکستری و یا کرم اشاره کرد.همچنین برای ایجاد حس پویایی و شادابی اتاق خواب از رنگ های زرد ، آبی و سبز نیز استفاده کنید.

اتاق خواب به سبک ویکتوریایی

در این اتاق خواب ها از پرده های پرچین رباندار ، رومیزی های گلدوزی و قیطان کاری شده برای میزهای کنار تخت و گلدان های قدیمی همراه با نقوش برگ درخت نخل استفاده می شود